3 молочних продукти в день
Повернутися

У засобах масової інформації сьогодні дуже активно пропагується проект виробників молочної продукції «3 молочних продукти в день». Ініціатори стверджують, що головна ідея кампанії – зростання виробництва молочної продукції, збільшення її асортименту та збільшення споживання молока та молочної продукції громадянами України, шляхом інформування про їх користь для здоров’я.

Народний депутат України Григорій Калетнік вважає саму ідею проекту важливою, однак не бачить в ньому дієвих кроків. Він вважає, що українці готові споживати не лише три молочні продукти і проблема тут зовсім не в рекламі. Так, у 1990 році українці споживали 374 кг молока і молочної продукції в рік на одного споживача, сьогодні ж при активній рекламі ця цифра зменшилась вдвічі.

Як бачимо, проблема зовсім не в необізнаності, переконаний Григорій Калетнік. Перше питання – це виробництво доступної кількості молочної продукції. Друге – її якість. Третє, і найважливіше – фінансова доступність даної продукції для споживача.

Виходячи з цього, проект має акцентувати увагу саме на вирішенні дійсно актуальних питань і проблем, а не на інформуванні про важливість споживання молока.

Перш за все, ми маємо забрати посередника, який накручує мінімум 1 гривню, коли забирає молоко безпосередньо у виробника, а також між ланкою підприємство – торгівельна мережа, де, завдяки тому ж посереднику, на ціннику з’являється зайвих 2-3 гривні, - зазначає Григорій Миколайович.

Наступне, не менш важливе питання – збільшити закупівельну ціну для виробника молока. Сьогодні Україна виробляє удвічі менше молока ніж кілька років тому в зв’язку із втратою інтересу до його виробництва.

І останній етап – зменшити ціну на споживчому ринку, а це можливо лише ліквідувавши посередника.

Саме такими кроками ми зробимо реально доступним молоко і молочні продукти для громадян України, стверджує Григорій Калетнік.

Комітет аграрної політики і земельних відносин сьогодні має дієві напрацювання у цьому напрямку. Розроблена державна програма по забезпеченню дітей молочними продуктами за рахунок державного бюджету, а це щоденне споживання молока дітьми від народження і до, як мінімум, 8-го класу.

І ще на одному дуже важливому моменті акцентує увагу народний депутат України Григорій Калетнік – якість продукції. Про що ми сьогодні говоримо, якщо Україна щорічно імпортує від 400 до 200 тис. тонн пальмового масла, яке активно використовує у своєму виробництві молочна галузь. От і виходить, що виробляємо молочної продукції більше, ніж є коров’ячого молока – нонсенс. Тому про якість судіть самі.

Акцентуючи увагу громадськості на таких важливих проблемах,  Григорій Калетнік звертає увагу на доцільність спрямування виділених на проект коштів на боротьбу з неякісною продукцією та на забезпечення доступності молочних продуктів для громадян України.