Біографія
Повернутися
Калетнік Григорій Миколайович народився 2 травня 1949 року в селі Клембівка, в Ямпільскому районі Вінницької області. У 1966 зі срібною медаллю закінчив школу і в цьому ж році став студентом сільськогосподарської академії в Києві, де здобув вищу освіту за фахом інженер-механік сільського господарства. Згодом, у 1998 році, отримав другу вищу освіту в Українському державному університеті харчових технологій за фахом «Менеджмент у виробничій сфері».


Трудову діяльність розпочав з посади головного інженера колгоспу ім.Калініна с. Пороги. Далі працював на таких посадах: головний інженер районного управління сільського господарства, керуючий районним об’єднанням «Сільгосптехніка», голова колгоспу, голова районного агропромислового об’єднання, представник Президента України в Ямпільському районі, генеральний директор науково-виробничого об’єднання «Еліта», директор Вінницької обласної державної дослідної сільськогосподарської станції, генеральний директор Вінницького обласного державного об’єднання лікеро-горілчаної та спиртової промисловості.

Григорій Миколайович обирався депутатом сільських, районних, обласної рад, оскільки його позиція завжди була зрозуміла та близька людям.

1991 р. - захистив наукову дисертацію кандидата сільськогосподарських наук;

1998 р. – обраний головою Вінницької обласної Ради;

2002 р. – обраний народним депутатом України по 15 виборчому округу м.Іллінці;

2004 р. – голова Вінницької обласної державної адміністрації;

2006 р. - обраний народним депутатом України 5-го скликання;

2007 р. – обраний народним депутатом України 6-го скликання;

2009 р. – захистив дисертацію доктора економічних наук;

З 2010 р. – голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

2012 р. – обраний народним депутатом України по 18-му виборчому округу м.Іллінці.

Є головою Всеукраїнської асоціації розробників обладнання для біоенергетичної галузі, а також виробництва сировини біопалив та наукового розвитку біоенергетичної галузі «Укрбіоенерго», головними напрямами діяльності якої є формування ринку біопалив та ринку біоенергетичних культур.

З липня 2009 р. Григорій Миколайович - ректор Вінницького державного аграрного університету, який у 2010 році під його керівництвом здобув статус національного. 

Григорій Калетнік є автором понад 183-ти наукових і навчально-методичних праць, серед яких 16 монографій, 17 навчальних посібників, 6 підручників та 144 наукових статей. Має 17 патентів на винаходи.

Керівник школи молодих учених. Підготував 9 кандидатів та 2 доктора наук. Є науковим керівником у 6 аспірантів та 4 докторантів.

Г. М. Калетнік кавалер ордена «За заслуги» III і ІІ ступенів, заслужений економіст України, відмінник народної освіти, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2011 року за роботу «Система використання біоресурсів у новітніх біотехнологіях отримання альтернативних палив».

У лютому 2013 року на сесії загальних зборів Національної академії аграрних наук України обраний дійсним членом (академіком) НААНУ.

У березні цього ж року на конференції трудового колективу шляхом таємного голосування Калетніка Григорія Миколайовича було обрано Президентом Вінницького національного аграрного університету.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 р. № 546 було підтримано ініціативу Григорія Калетніка щодо створення на базі Вінницького національного аграрного університету та Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААНУ «Всеукраїнського науково-навчального консорціуму», а 27 серпня 2013 року на загальних зборах Консорціуму Калетніка Г.М. обрано його Президентом.

Григорій Миколайович усі свої зусилля спрямовує на утвердження закладу як потужного осередку аграрної освіти та науки, здатного оперативно реагувати на освітні, наукові, культурні, соціальні запити суспільства, працює над реалізацією концепції «Структурні зміни в аграрному секторі України в ХХІ столітті». Значну увагу президент університету приділяє якісному функціонуванню комп’ютерних та інформаційних систем, спрямованих на розв’язання завдань у навчально-науковій діяльності.

Як народний депутат України та Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, за період з 2010 по 2014 роки написав більше 70 законопроектів, 50 з яких були прийняті Верховною Радою України і підписані Президентом України та набули чинність Законів.