15 грудня у с.Тягун, що на Іллінеччині, урочисто і пишно відзначили особливу подію
Повернутися


Ювілей школи: погляд крізь роки

15 грудня у с.Тягун, що на Іллінеччині, урочисто і пишно відзначили особливу подію - ювілей рідної серцю кожного жителя села школи. Цей день тут вважають подвійним святом - 50 років новому навчальному закладу і 115 років сільській освіті взагалі.

Минувшина

 В історичних  хроніках  села збереглися записи про церковно-приходську школу, де одразу три класи вчили грамоту в одному приміщенні.  У навчальний процес тягунівських школярів вже у 20 столітті втрутилася Велика Вітчизняна війна. 10 березня 1944 роки, відступаючи, фашисти знищили місцеву школу. Будівництво нового приміщення стартувало навесні 1961 року. Тричі люди збирали толоку і покинувши власні хатні клопоти, йшли на будмайданчик, щоб прискорити відкриття навчального закладу. Матеріалами забезпечив місцевий колгосп, а майбутні учні надавали посильну допомогу. Відтак, 15 грудня 1962 року за парти сіли 172 дітей. Педагогічний колектив з 14 вчителів тоді очолив Андрій Оксентійович Грицун.

Сьогодення

З 1986 року і донині директором школи працює Микола Петрович Войцеховський. Цьогоріч поріг навчального закладу переступили восьмеро першачків, загалом же навчається 68 учнів.

Втім, півстолітній ювілей об'єднав і теперішніх, і колишніх. Готувалися до нього всією шкільною родиною. Перш за все розіслали запрошення на свято ветеранам та випускникам минулих років. До п'ятдесятиліття видали альбом, який у фотографіях та спогадах демонструє довгу і непросту історію становлення навчального закладу. Силами колективу підготували  святковий концерт.

Із визначною подією у житті села громаду привітав народний депутат України Григорій Калетнік. Шкільна родина отримала в подарунок від нього необхідну для навчального процесу оргтехніку - сучасний лазерний принтер; а також побажання учням та вчителям досягати високих результатів,  любити свою маленьку батьківщину і славити її власними успіхами.

Тетяна Подолян