Ми змінили формат кураторських - і з формату інформування перевели його у площину запитання-відповідді
Повернутися
3 квітня відбулась загальноуніверситетська кураторська година для студентів факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва. Розпочали показом патріотичного відеоролика "Я люблю ВНАУ", який створили студенти-технологи. Серед інших питань порядку денного були дискусії студентства з молодими науковцями, які поділились власним досвідом особливостей навчального процесу у США та країнах Європейського Союзу, який здобули під час закордонного стажування. К.е.н., старший викладач кафедри менеджменту та альтернативних джерел енергії Наталя Пришляк інформувала присутніх про навчання в американських вузах, к.е.н., доцент кафедри аграрного менеджменту Тетяна Гончарук та к.т.н., доцент кафедри "Процеси та обладнання переробних і харчових виробництв ім. професора П.С. Берника" Віталій Янович дали відповіді на питання щодо польської системи навчання в університетах, к.е.н., доцент кафедри обліку та оподаткування в галузях економіки Тетяна Корпанюк розповіла про стажування в освітній сфері Фінляндії.
Президент університету
 
 Глядацький зал
 
 Одностайними доповідачі були у тому, що у всіх закордонних вузах є чітка система контролю за відвідуваністю пар та якістю здобутих знань. Зоборонено списувати, відсутній плагіат та цінуються нові розробки і проекти студентів. За відпрацювання пропусків занять та перездачі студенти платять власні кошти. У більшості вузів відсутнє держзамовлення, але студенти активно беруть участь у грантових проектах по розвитку фермерства, розробці різноманітних наукових та виробничих моделей. Також роботодавці цінують не лише успішних у навчанні студентів, а й активних у спорті, студентських органах самоврядування, громадській і волонтерській роботі тощо. Саме такі випускники вузів мають найбільші шанси отримати хорошу і перспективну роботу. Країни ЄС та США не забезпечують роботою студентів університету. Студенти самостійно шукають компанії і вже, починаючи з проходження виробничої практики, працюють над власним авторитетом у роботодавця, в якому в подальшому будуть працювати. Всі вузи мають тісні зв'язки з власними випускниками, яких запрошують на ведення лекційних занять тощо.  

Доповідачі
 
 У ВНЗ Америки, Польщі та Фінляндії студентів не відраховують, якщо вони не склали якісь дисципліни.
 За плату вони можуть пройти повторний курс або продовжити навчання навіть через кілька років, перервавши навчання роботою. Студенти запропонували розробити рекомендації щодо імплементації даних норм в українське законодавство та освітній процес. 
Питання
 
Питання студентів
 
Президент університету Григорій Калетнік зазначив: "Ми змінили формат кураторських - і з формату інформування перевели його у площину запитання-відповіді. Я запропонував виокремлювати наболілі питання, адже нас цікавлять думки та питання студентів. Ввели загальноуніверситетські гранти на кожному факультеті, визначаємось із актуальними тематиками аби зацікавити і стимулювати студентів грошовими преміями у розробці різноманітних творчих проектів. Проводимо роботу щодо налагодження співпраці з університетами Євросоюзу по грантовій діяльності. Українська система вищої школи має прекрасні традиції минулого та свої сильні сторони, які потребують сьогодні збереження, підтримки та подальшого удосконалення, що і намагаємось ми досягати у Вінницькому національному аграрному університеті. Переконаний, що нашим студентам все вдасться, вони будуть конкурентоспроможними на ринку праці. Адже ті, хто працює над собою, постійно вдосконалюється і розвивається всебічно будуть успішними в подальшому житті!"