Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня науки в Україні!
Повернутися
 
Науковий потенціал України вважається одним з найбільших в Європі, а українські вчені є авторами безлічі винаходів в різних областях науки. Українські наукові школи в різних сферах знань мають багатосотлітню історію – нам справді є, чим пишатися.
 
Україна як потужний науково-освітній центр заявила про себе ще тоді, коли багатьом європейським країнам про це було годі мріяти.Засновникові Української академії наук Володимиру Вернадському завдячуємо унікальним дослідженням у сфері геохімії, біогеохімії, геології, палеонтології.
 
Незважаючи на складну фінансово-господарську ситуацію молодої держави Україна, тодішня влада визначила перспективу розвитку економіки саме через розвиток аграрної науки і освіти і в 1931 році була створена Всеукраїнська академія сільськогосподарських наук. Першим її президентом було призначено Соколовського Олексія Никаноровича. Ми і нині завдячуємо вченим таким як Микола Вавілов - радянський вчений-генетик, ботанік, найбільше відомий роботами з ідентифікації центрів походження культурних рослин, Василь Ремесло - вчений в галузі селекції та насінництва пшениці (миронівські сорти академіка свого часу становили понад 11 % світових посівів озимої пшениці), Василь Юр'єв - автор праць з питань методики й організації селекції, сортовипробування і насінництва сільськогосподарських культур; вивів багато сортів озимої і ярої пшениці, проса, кукурудзи.
 
Національна Академія Наук України є осередком зародження сучасних наукових досліджень та формування наукового потенціалу України. Сотні видів рослин були відкритті завдяки Володимиру Липському. Приборканням епідемій холери і чуми світ зобов’язаний дослідженням Данила Заболотного. «Сироватка Богомольця», яка успішно застосовувалася для лікування інфекційних хвороб і переломів, врятувала мільйони життів під час Великої Вітчизняної війни. А Борис Патон дав життя новим сферам в якісній металургії.
 
Нині в різних закладах освіти та науки працюють більш як 110 тисяч науково-педагогічних працівників. Україна має велику кількість високо компетентних науковців, які на теренах Батьківщини та за її межами здобули і продовжують здобувати велике визнання.
 
Високий рівень науково-технічного потенціалу, створення нових прогресивних технологій та новаторських ідей є одним із основних факторів розвитку всіх сфер діяльності. Сьогодні, незважаючи на безліч об’єктивних та суб’єктивних проблем в країні, Вінницький національний аграрний університет має високий потенціал для продовження наукових досліджень за пріоритетними науковими напрямами розвитку.
 
Звертаючись до колег-науковців з нагоди Дня науки в Україні, висловлюю щирі вітання та вдячність за їхню копітку працю, за відданість своїй справі та особистий вагомий внесок в розвиток національної науки.
 
Цінуйте науку, шануйте науковців, саме в їхніх руках перспективи України. За ними майбутнє!
 
Шановні колеги-науковці, усім бажаю невтомності у пошуках і відмінних результатів роботи, миру, добра, злагоди, світлого людського щастя і благополуччя! 
 
З повагою
Григорій Калетнік