У Калинівці відбулось святкування Дня поля «Свято Українського короваю-2015»
Повернутися

2 липня у м. Калинівка, на запрошення організаторів - Асоціації «Вінницянасінпром», Інституту фізіології рослин та генетики НААН України, Інституту кормів та сільського господарства НААН України, президент Вінницького національного аграрного університету, академік НААН України Григорій Калетнік прийняв участь у Дні поля «Святі Українського короваю-2015».

Під час пленарного засідання та круглих столів Голова Вінницької ОДА Коровій В.В., директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Неїлик М.М., представники місцевого самоврядування, науковці, керівники сільськогосподарських підприємств та фермери обговорювали та дискутували про новітні селекційні досягнення та сучасні технології в рослинництві, стан АПК України, законодавчі зміни та стратегію розвитку сільського господарства і бізнесу.

Під час виїзду на демонстраційні поля, ознайомились з сортовими ресурсами та науковими досягненнями вітчизняної селекції, технологіями виробництва високоякісного насіння.

Це справжнє свято досягнень нашої вітчизняної науки, її вчених, селекціонерів, спеціалістів, фахівців сільського господарства.

Насіння пшениці, ячменю, кукурудзи, цукрових буряків та інших сільськогосподарських культур вітчизняної селекції, у більшості своїй, кращі за іноземні. Тому, без перебільшення, хочу сказати, що нам з вами необхідно робити все, аби, як заповідав великий Тарас Григорович Шевченко, що не тільки навчатись чужому, а й не цуратись свого та повернутись до нього лицем.

Сьогодні перед агропромисловим комплексом України стоїть велике завдання - стати головним драйвером економіки регіонів і забезпечити продовольчу незалежність в параметрах, заданих доктриною продовольчої безпеки.

Сільське господарство України є однією з найважливіших галузей економіки. В попередні роки воно забезпечувало більше 8 % валової доданої вартості, а в даний час відсоток значно підніметься.  В селі проживає і зайнято понад 30% населення, використовується основних засобів вартістю понад 100 млрд. грн., функціонують майже 56 тисяч господарюючих суб’єктів, що використовують понад 30 млн. га сільськогосподарських угідь. Вироблена в сільському господарстві 1 гривня продукції дає змогу одержувати понад 12 гривень продукції в інших галузях.

Проте для того щоб повною мірою використати даний потенціал, необхідно побудувати стабільну та функціональну основу для сталого розвитку галузі та розв’язати нагальні проблеми, такі як: завершення земельної реформи, впорядкування оподаткування і полегшення доступу до фінансування, покращення бізнес-клімату, вироблення раціональної та сталої політики розвитку сільських територій з метою вирішення потреб малих і середніх господарств, а також сільського населення в цілому. На жаль, саме ці важливі складові сьогодні під загрозою.

А саме: Міністерство МАПП ініціює ринок землі, а Міністерство фінансів - скасування спеціального режиму оподаткування. За що мають страждати селянські, фермерські, а також малі і середні сільськогосподарські підприємства, внаслідок реалізації таких ініціатив?

Уряд посилається на вимогу МВФ. Ця позиція є згубною для галузі і йде в розріз із перспективою розвитку аграрного сектору України. Мінфін не прорахував всі негативні наслідки при скасуванні спецрежиму для АПК і вцілому для економіки України.

У той же час стресовим фактором для аграріїв стала стрімка девальвація національної валюти.

На жаль, у законодавців немає чіткого розуміння до чого призведуть такі реформи. Насправді, пільговий режим ПДВ - єдина не корупційна   державна підтримка для аграріїв. Це та підтримка, яка дала можливість, починаючи з 2002 року, серйозно підняти рівень сільськогосподарського виробництва.

У перерахунку на 1 га спецрежим надає в середньому аграріям 20 євро. В ЄС для порівняння дотації - 520 євро/га. У США, Японії, Росії, Білорусії цифра держпідтримки АПК на 1 га набагато вище показника по Україні. Ми вже не в рівних конкурентних умовах. Також нам потрібно враховувати той фактор, що в Україні найдорожчі гроші: 30% річних, тоді як у США - 2%, Європі - 5%. Тому таке рішення Кабміну є передчасним і згубним.