Конференція трудового колективу Вінницького національного аграрного університету погодила нову редакцію статуту
Повернутися

15 травня 2015 року відбулась конференція трудового колективу Вінницького національного аграрного університету.

Розпочалась конференція з погодження проекту нової редакції Статуту. Наш університет має нагоду одним із перших затвердити Статут відповідно до вимог нового Закону України «Про вищу освіту». Із представленням проекту Статуту виступив президент університету, голова Вченої ради Григорій Калетнік.

У новій редакції Статуту чітко визначено підпорядкування та співпрацю університету із коледжами як структурними підрозділами. Вінницький національний аграрний університет має досвід багаторічної плідної співпраці не лише із коледжами, які знаходяться в безпосередньому підпорядкуванні, а й іншими навчальними закладами І-ІІ рівнів акредитації. Кожного року після закінчення коледжів до нашого університету вступають сотні студентів. Лише у 2014 році 834 випускники навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації були зараховані до лав студентів університету, 453 з них – це випускники  коледжів ВНАУ.

Особисто президент університету вніс пропозицію забезпечити та прописати у новій редакції Статуту можливість випускників наших коледжів вступати на 3 курс навчання, аргументуючи це інтегрованістю навчальних програм, викладанню предметів студентам коледжів професорсько-викладацьким складом університету з відповідним рівнем дипломованості, дистанційній формі навчання, а також статусу національного університету.

Неабияким викликом для молодих науковців стали вимоги нового Закону України «Про вищу освіту». Сьогодні звання доцента, професора не можна отримати, якщо науковець не пройшов шестимісячне стажування за кордоном. Чималих витрат також вимагає розміщення наукових статей у закордонних журналах. Перед освітянами постала проблема: яким чином молодий науковець із сьогоднішнім рівнем заробітної плати може дозволити собі покрити дані витрати.

Йдучи на зустріч молодим науковцям Григорій Калетнік запропонував забезпечити фінансування даних витрат із бюджету університету. Для цього у новій редакції Статуту особливу увагу приділено власним доходам університету. Адже лише за рахунок додаткових надходжень ми отримаємо змогу покрити дані витрати та забезпечити високий рівень надання освітніх послуг.

Також пропонується виокремити власні доходи, щоб вони не змішувались із бюджетним фінансуванням. Згідно Закону «Про вищу освіту», ми маємо право розмістити дані кошти не на казначейському рахунку, а у державній банківській установі. Перш за все, це дасть змогу підвищити швидкість розрахункових операцій та додатково отримати дохід у вигляді відсотків.

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування університету є Конференція трудового колективу. Розширивши права органів студентського самоврядування та інтегрованість структурних підрозділів, ми не можемо залишатись на рівні 220-ти делегатів Конференції трудового колективу, підкреслив Григорій Калетнік. У  новій редакції Статуту буде збільшено кількість делегатів до 300, включаючи виборних представників із числа студентів.

Одноголосно Конференція трудового колективу погодила ініціативу Григорія Калетніка ввести почесне звання Заслужений професор, доцент, директор Вінницького національного аграрного університету. Почесне звання є визнанням особливого внеску науково-педагогічними працівниками у розвиток науки й освіти та нашого університету загалом.

Одразу після прийняття Постанови, конференція вирішила за значні заслуги в розвитку науки, становлення та зміцнення університету, а також участі в діяльності, спрямованій на підвищення авторитету університету як національного визнаного навчального закладу, присвоїти першому директору Вінницького філіалу Української сільськогосподарської академії Борису Івановичу Зрібняку почесне звання  Заслуженого професора. Борис Іванович людина, яка вже більше 30-ти років опікується нашим університетом. Його авторитет є беззаперечним та непохитним не лише в університетській родині, а й на теренах Вінниччини.

З наступним питанням щодо обрання делегатів на перший Всеукраїнський з’їзд вищих навчальних закладів державної форми власності виступив проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Віктор Мазур. Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», утворюється Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти у складі двадцяти п’яти членів, дев’ять з яких обираються з’їздом з числа представників вищих навчальних закладів України.

За результатами обговорення учасники Конференції одностайно обрали голову Вченої ради, президента університету Григорія Калетніка, директора Технологічно-промислового коледжу ВНАУ Руслана Будяка та професора кафедри розведення сільськогосподарських тварин та зоогігієни Романа Чудака до складу делегації, яка представлятиме 5 червня Вінницький національний аграрний університет на Всеукраїнському з’їзді представників вищих навчальних закладів державної форми власності.

На завершення декани факультетів та психолог Центру довузівської підготовки, прийому на навчання та виховної роботи поінформували про стан кураторської та виховної роботи в університеті, контроль за відвідуваністю, а відтак і якості навчання, та освіти в цілому. Для того, щоб університет виконував не лише функцію транслятора знань, а також здійснював свою виховну роль, формував у студентів їх ціннісні орієнтири, сумлінне ставлення до навчання та праці, сприяв подальшій професійній орієнтації, потрібна постійна індивідуальна робота зі студентами.

Робота кураторів повинна бути повністю націлена на вирішення одного з важливих завдань вищої школи — сприяти становленню суспільної позиції та моральному самовизначенню особистості студента. Кураторство має стати одним із головних стратегічних напрямків виховної роботи в нашому університеті.