На Вченій раді Вінницького аграрного університету обговорили перспективи розвитку університетських науково фахових видань
Повернутися

29 квітня відбулося засідання Вченої ради Вінницького національного аграрного університету, на якому були розглянуті та прийняті рішення з ряду важливих питань.

Доктор економічних наук, професор, декан економічного факультету Олександр Григорович  Шпикуляк доповів про наукові фахові видання Вінницького національного аграрного університету. Розвиток сучасної університетської освіти унормовує необхідність створення сприятливих умов для публікаційної апробації результатів наукових досліджень професорсько-викладацького складу, аспірантів, докторантів та студентів, як основи інноваційності навчального процесу.

Також на засіданні Вченої ради університету було заслухано інформацію про результати роботи та перспективи розвитку Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету. Заслухавши та обговоривши звіт директора Технологічно-промислового коледжу, Вчена рада відзначила, що діяльність здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства за ліцензійними і акредитованими галузями знань, напрямами підготовки, спеціальностями, освітніми програмами в межах затвердженого ліцензійного обсягу та дотримання нормативно-правових актів у сфері вищої освіти. За результатами діяльності Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету можна зробити висновок, що освітній процес в навчальному закладі відбувається відповідно до чинних вимог з урахуванням інновацій сьогодення та перспективного розвитку в умовах реформ.

Особливе захоплення та інтерес членів Вченої Ради викликав звіт представників Вінницького національного аграрного університету, які відвідали Генеральну Асамблею мережі університетів Чорноморського регіону. Мережа університетів Чорноморського регіону була створена на основі рекомендацій Комітету PABSEC з культури, освіти та соціальних питань у 1997 році в Бухаресті. На даний час до мережі університетів входить більше 100 вищих навчальних закладів з 12 країн-членів Чорноморського регіону.

Неабиякий інтерес учасники конференції виявили до перспективної форми розвитку, якою є Всеукраїнський навчально-науковий-виробничий консорціум, створений ВНАУ та Інститутом біоенергетичних культур та цукрових буряків НААН України.

Формулу Консорціуму підтримав доктор Альфер Маєр із Австрії, розповівши, що в південно-східній Європі створений Консорціум “KIC Raw MatTERS”, основним завданням якого є вирішення проблем, пов’язаних із забезпеченістю та використанням ресурсного потенціалу. Понад 116 науково-дослідних організацій, університетів та бізнес-структур із 21 країни світу є партнерами Консорціуму, які представляють собою понад 700 тис. робочих місць та понад 200 млрд. євро річного обороту. «Більше того, Міністерство економіки Австрії підтримує Консорціум, створений урядом цієї країни, оскільки він є інноваційним центром в межах регіону і дозволяє нам бути на крок попереду та думати глобально заради вирішення проблем», - зазначив Альфер Маєр.

Загалом на засіданні Вченої ради також було розглянуто низку питань забезпечення життєдіяльності навчального закладу й організації навчально-наукового процесу.