У Вінницькому національному аграрному університеті відбулась науково-технічна конференція "Перспективи розвитку двигунів внутрішнього згорання, працюючих на різних видах палива"
Повернутися
Президент університету Григорій Калетнік взяв участь у регіональній науково-технічній конференції "Перспективи розвитку двигунів внутрішнього згорання, працюючих на різних видах палива", яка відбулась у стінах Вінницького національного аграрного університету.Привітав із 80-річчям професора кафедри двигунів внутрішнього згорання та альтернативних паливних ресурсів факультету механізації сільського господарства ВНАУ Анісімова Віктора Федоровича, нагородив почесною грамотою, подякував за його наукову діяльність та побажав гарного здоров'я і плідної роботи заради розвитку університету.

У структурі енергопостачання України найбільшу частку становлять природний газ (37%), вугілля (33%), ядерна енергетика (19%) та нафтові палива (9%). Нині на частку відновлювальної енергетики в Україні припадає лише 2%.

Низка факторів в Україні спричиняє необхідність виробництва та споживання біопалива, зокрема: залежність від імпорту енергоносіїв; вичерпність викопних видів палива; зростання цін на паливні енергоресурси; підвищення комунальних тарифів; погіршення екологічної ситуації; наявність природно-ресурсного потенціалу; надмірний експорт сільськогосподарської продукції; низький рівень зайнятості населення.

За останні 10 років витрати на придбання паливно-мастильних матеріалів в агропромисловому комплексі України зросли більше, ніж у 8 разів, у той час як ціна реалізації цукрових буряків, зернових, м’яса і молока зросла тільки у 3,3-4,1 рази. Очевидно, такий диспаритет цін призводить до зниження рентабельності сільськогосподарського виробництва та мотивації до праці.

Актуальність тематики стабілізації агропромислового комплексу та всіх сфер господарського життя України шляхом активізації виробництва біопалива зумовила ґрунтовні дослідження у цій галузі багатьма вченими та науково-дослідними установами України.

З огляду на зазначені проблеми, що виникли на сучасному етапі розвитку держави, виробництво біопалив виступає одним з визначальних каталізаторів нових глобальних тенденцій в агропромисловому комплексі України, які сприятимуть його стабільному розвитку.

Забезпечення виробництва біопалива допоможе стабілізувати розвиток агропромислового комплексу, створивши нові робочі місця, забезпечить додаткові надходження до державного бюджету, заощадить валютні резерви Україні, покращить екологічну ситуацію і забезпечить продовольчу, енергетичну, економічну і політичну незалежність України.