Земля України – потенціал продовольчої, енергетичної та екологічної безпеки держави
Повернутися
16-18 жовтня на базі Вінницького національного аграрного університету проходила ІV Міжнародна науково-технічна конференція «Земля України – потенціал продовольчої, енергетичної та екологічної безпеки держави».

Для нашого університету це важлива бізнес-подія, яку чотири роки тому, за моєї ініціативи, провели вперше. Унікальність наукового форуму в тому, що він має за мету об'єднати зусилля вітчизняних науковців та практиків на ниві формування наукових і прикладних основ виробництва та споживання альтернативних видів енергії. 

Питання виробництва і споживання власного біопалива в Україні порушується і обговорюється понад 10 років. Досить агітувати й популяризувати перспективи біотехнологій: час втілювати це на практиці. Особливо в сучасних умовах із кризовим забезпеченням нафтопродуктами і газом та постійним зростанням цін на них. Із значним потенціалом сільськогосподарської сировини в Україні є всі умови для розвитку біотехнологій.

Тому наше завдання, як науковців, озброїти технологіями використання біоенергії домогосподарства, власників особистих селянських та фермерських господарств, і показати, як кожен із них може забезпечити себе газом та дизпаливом власного виробництва. Ми можемо провести такі навчання для всіх бажаючих.

Без розвитку такої стратегічно важливої галузі як біоенергетика Україна не зможе подолати своє економічне відставання. Розвиток біоенергетичної галузі призведе до створення нових робочих місць, наповнення бюджетів, поліпшення стану довкілля, а головне – зробить Україну реально енергетично, економічно і політично незалежною. Прискорити процес, а відтак вирішити проблему енергоносіїв, забезпечити себе теплом та пальним для засобів виробництва зможе державна програми з розвитку біоенергетики. Саме тому, по завершенню конференції, учасники заходу направили лист до уряду із пропозиціями щодо впровадження біотехнологій і заходів стимулювання розвитку виробництва та споживання альтернативних джерел енергії.

Багато цікавої інформації містили доповіді інших учасників конференції. 
Свої напрацювання на зібранні презентували понад 200 представників наукових шкіл і фахівців у галузі біоенергетики Мінагрополітики і продовольства, президії НААН, Вінницького національного аграрного університету, наукових установ НААН, Інституту цукрових буряків та енергетичних культур НААН, НУБіП, вищих навчальних закладів та промислових підприємств нашої та сусідніх областей.
Із допомогою розрахунків та діаграм вони обґрунтовували необхідність державного стимулювання розвитку ринку біопалива, наводили приклади країн, де альтернативні джерела енергії вже давно і успішно застосовуються. 

Вчені ВНАУ представили гостям заходу свої напрацювання в галузі альтернативних біотехнологій. У лабораторії альтернативних джерел енергії учасники конференції побачили в дії установку для виготовлення щепи для палет, на яких невдовзі працюватиме власна котельня університету; біогазову установку, у якій можна виробляти біогаз з семи субстратів (пташиного посліду, біомаси, харчових відходів та ін.). Продемонстрували присутнім також роботу тракторного двигуна, що працює на виробленому в цій же лабораторії біодизелі.