Вітання з початком нового навчального року
Повернутися
Шановні студенти, викладачі, батьки, і особливо першокурсники. Вітаю вас із початком нового навчального року. Цей рік для нашої країни виявився непростим як в економічному, так і в суспільно-політичному житті нашої країни.
 
Й досі напруженою залишається ситуація на південному сході держави. Страждають як мирні жителі, так і наші військовослужбовці, які вірні Присязі, жертовно захищають нашу Батьківщину заради єдності та миру на багатостраждальній українській землі.
 
Я схиляю голову перед кожним українським військовим, добровольцем, які демонструють щодня надзвичайну мужність та героїзм, відвагу та самопожертву, відчайдушність та бойове братерство.
 
Вони самовіддано не шкодують власне здоров’я і життя, віддають все, якби їм не було б важко (не вистачало харчів, амуніції, військової техніки та обладнання), заради служіння власному народу та Україні!
 
Я низько вклоняюся кожній українській жінці: бабусі чи мамі, доньці чи дружині, сестрі чи подрузі. Кожній, хто втратив чоловіка чи сина, онука чи брата. І всім тим, хто з вірою в перемогу чекає на повернення свого рідного, найкращого, коханого. Подвиг цих героїв назавжди залишиться в наших серцях! 
 
Я хотів би звернутись до нашої молоді, пам’ятайте про ці трагічні сторінки історії українського народу. Адже ви – наше майбутнє і від вашої позиції залежатиме наше майбуття. Наскільки прийдешні покоління з відповідальністю будуть ставитись перед історією, нестимуть відповідальність перед власним сумлінням за прийняті рішення, від цього залежить творення нової української держави. Ви – майбутні господарі нашої землі. Пам’ятайте, ми сильна нація, хліборобська доля щедро наділила наш працелюбний народ мудрістю і талантом бути чуйними, жити в порозумінні, мирі та злагоді. 
 
Доля України – це доля всіх, хто живе під високим чистим українським небом, працює на рідній землі. Тільки українська єдність у повазі до людської гідності, свободи, демократії і справедливості здатні зробити нашу державу соборною і наблизити мир, і пору розквіту України. Це наші цінності. В них – наша єдність, в них – наша сила. 
 
Недарма Посвята в студенти відбувається у православне свято – день пам’яті Нерукотворного Образа Спасителя. У народі це свято називають ще Хлібним Спасом. У цей день закінчувалися жнива і пекли хліб з нового врожаю.
 
Я вірю у вас, нове покоління патріотів своєї землі. Переконаний, що ви станете високопрофесійними фахівцями-аграріями, яким не байдужа українська земля, хліборобська доля і батьківська домівка, зможете гідно продовжити кращі традиції старшого покоління. 
 
На завершення хотів би процитувати слова «великого каменяра» Івана Франка:
 
«Пора, діти, добра поглядати
Для власної хати,
Щоб ґаздою, не слугою
Перед світом стати!……
Гей, уставаймо, єднаймося,
Українські люди!
Єднаймося, братаймося
В товариство чесне,
Хай братерством, щирими трудами
Вкраїна воскресне!»
 
Ці слова датовані далеким 1883 роком, а такі злободенні нині. Дійсно, ми єдина велика родина братів і в такий скрутний для нашої неньки час, маємо подати руку примирення та порозумітись один з одним. Тільки ми власними зусиллями можемо зробити нашу державу заможною та процвітаючою. Ніхто, окрім нас самих, не зробить цього.
 
Повсякчас пам’ятайте: і ваші батьки, і наставники, і Вітчизна покладають на вас великі сподівання. Творчо мисліть, прагніть пізнавати незвідане, висувайте перед собою досяжну мету і добивайтеся її. Не цурайтеся праці, вона звеличує людину. Опановуйте знання, адже немає сили могутнішої, а людина озброєна знаннями й умінням їх застосовувати – це вже професіонал з великої літери. Тільки в єдності та праці ми збережемо найдорожче: дітей і родину, мир і спокій, працю і добробут, надію і віру. Дай Бог, щоб перші врожаї українського хліба принесли у наш дім щастя і добро, порозуміння та згуртованість, довгоочікуваний мир та любов!
 
Будьте патріотами рідної землі! У добру путь!

З повагою, 
президент Вінницького національного 
аграрного університету
доктор економічних наук, професор                                                                                                                           Григорій Калетнік