21 липня 2014 року у стінах Верховної Ради України відбулась робоча зустріч Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорія Калетніка з керівником проекту IFC «Інвестиційний клімат в аграрному секторі України» Євгеном Осмокєску.
Повернутися

http://www.kaletnik.com.ua/img/unnamed1-1.jpg21 липня 2014 року у стінах Верховної Ради України відбулась робоча зустріч Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорія Калетніка з керівником проекту IFC «Інвестиційний клімат в аграрному секторі України» Євгеном Осмокєску.

Головною метою зустрічі було обговорення питання щодо надання Україні наступного траншу Позики сталого розвитку від Світового банку у розмірі 750 млн. дол. США.

Голова Комітету разом із гостем обговорювали одну з ключових умов надання кредиту, а саме – прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо харчових продуктів» (реєстр. № 4179а), при опрацюванні якого головним визначено Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин.

Як зазначив Григорій Калетнік, даний законопроект є комплексним для реформи державної системи безпечності харчових продуктів та якості продовольчої сировини, що є вирішальною складовою економічної безпеки кожної держави. Разом з цим, при розгляді на Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин було зазначено, що даний законопроект доцільно розглядати комплексно із законопроектом «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (реєстр. № 4986-1), щоб забезпечити максимально комплексний підхід до цих питань.

Також обговорили актуальні питання, а саме: щодо вжиття заходів спрямованих на створення законодавчої бази для розвитку виробництва та споживання альтернативних видів палив в Україні. Як зазначалося, на сьогоднішній день це є актуальним питанням в умовах, коли Україна потребує енергетичної безпеки. Слід зауважити, що саме сільське господарство є потужною сировинною базою для виробництва біопалив.