17 червня 2014 року відбулось засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин під головуванням Голови Комітету Григорія Калетніка.
Повернутися

http://kaletnik.com.ua/img/17.06-2.jpg17 червня 2014 року відбулось засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин під головуванням Голови Комітету Григорія Калетніка.

На розгляд народних депутатів виносилося ряд законопроектів, серед яких особлива увага була приділена альтернативним законопроектам «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», реєстр. № 4987 та реєстр. № 4987-1.

Зазначені законодавчі ініціативи набули резонансу, оскільки адаптація чинного законодавства в сфері ідентифікації та реєстрації тварин до норм Європейського Союзу є обов’язковою для розблокування існуючих перепон на шляху підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а також активізувати постачання української м'ясо-молочної продукції на ринок ЄС.

Голова Комітету Григорій Калетнік зазначив, що на сьогоднішній день ідентифікація та реєстрація тварин в Україні діє на підприємствах, які виробляють високоякісну продукцію, утримують племінних тварин та орієнтують свою продукцію на зовнішні ринки збуту. Даними законопроектами пропонується запровадити таку систему на всій території України. Оскільки, наприклад, на сьогодні загальна кількість корів в Україні складає 2,5 млн. голів, з них 500 тис. в сільгосппідприємствах і 2 млн. в індивідуальному секторі, де виробляється 70-80% всього молока, але відсутня ідентифікація тварин. Тому, така важлива система, як ідентифікації та реєстрації тварин, є необхідною як для відстеження стану здоров’я тварин, так і для забезпечення безпечності та якості продуктів харчування і здоров’я населення.

Він акцентував увагу на тому, що у всьому світі ідентифікація та реєстрація тварин здійснюється за рахунок держави, тому Україна не може бути виключенням з такого правила. А намагання чиновників покласти такий недешевий обов’язок на плечі власників домогосподарств, на звичайних селян, призводило до того, що до сьогоднішнього дня такі урядові законодавчі ініціативи так і не були підтримані.

Позитивним моментом стало те, що народні депутати України – члени Комітету одноголосно підтримали законопроект, реєстр. 4987-1, внесений народними депутатами, яким саме пропонується забезпечити здійснення обов’язкової ідентифікації та реєстрації тварин за рахунок державного бюджету. Додатково було підтримано доповнення щодо можливості фінансової підтримки по виконанню робіт та послуг щодо ідентифікації та реєстрації тварин з боку бізнесу – великих аграрних підприємств. Таким чином вони будуть мати велику, серйозну сировинну базу для продукції на експорт.

Варто зазначити, що в разі прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», реєстр. № 4987-1, буде розпочатий процес ідентифікації та реєстрації всіх сільськогосподарських тварин, які є і у великих товаровиробників, і в індивідуальному секторі. Головним позитивним моментом стане те, що всі роботи та послуги по зазначених процедурах будуть виконуватись за рахунок державного бюджету.

Також, народні депутати України – члени Комітету заслухали інформацію генерального директора Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» Лабутіна М.Ю. щодо діяльності Державного підприємства «Укрспирт». Члени Комітету висловили своє занепокоєння щодо стану та подальшої долі вітчизняної спиртової галузі.

Обговорили питання щодо доцільності проведення реструктуризації та приватизації спиртових заводів на відкритих аукціонах, щодо заниженого розміру акцизного збору на підакцизну спиртову продукцію, щодо блокування запровадження та налагодження виробництва нафтопродуктів із вмістом біоетанолу тощо.

Голова Комітету Григорій Калетнік зазначив, що на сьогоднішній день необхідно переглянути подальшу концепцію існування ДП «Укрспирт» та спиртової галузі в цілому. На його думку, для запобігання подальшому простою та розбазарюванню підприємств спиртової галузі, необхідно розглянути питання щодо доцільності їх передачі бізнес-структурам, що дасть змогу переорієнтувати діяльність підприємств та відновити робочі місця.

За результатами обговорення було прийнято рішення повторно заслухати інформацію гендиретора ДП «Укрспирт» Лабутіна М.Ю. через три місяці та створити зі складу Комітету робочу групу на чолі з народним депутатом Домбровським О.Г. для розробки разом з Кабінетом Міністрів України державної програми щодо альтернативних джерел енергії.

http://kaletnik.com.ua/img/17.06-3.jpg