17 травня 2014 року міністр та представники міністерства аграрної політики та продовольства України відвідали Вінницький національний аграрний університет, де вони зустрілись з колективом та студентством університету, учасниками молодіжного форуму - студентами-відмінниками аграрних навчальних закладів зі всієї України. У зустрічі також брали участь в.о. Президента НААНУ, представники обласної державної адміністрації та обласної ради.
Президент ВНАУ Григорій Калетнік ознайомив гостей зі змінами та покращенням умов навчання студентів і аспірантів, які відбулись в університеті останніми роками. Це і збільшення аудиторного фонду більше ніж на 6 тис. м2. Це нові лекційні, оснащені стаціонарною мультимедійною технікою, лабораторії з сучасним обладнанням, навчальні практичні аудиторії. Також відвідали нову їдальню ресторанного типу на 250 чол.; лекційні аудиторії, облаштовані під проведення онлайн лекцій, які дозволяють транслювати лекції провідних фахівців-практиків, науковців, колег з інших навчальних закладів світу в режимі відео-конференцій; власнорозроблену систему управління якістю освітньої діяльності «Сократ», яка передбачає управління навчальним процесом; облік і контроль знань; наповнення персональних кабінетів студентів та викладачів; ведення електронних журналів та залікових книжок, універсальний читацький зал з бібліотечним фондом понад 30 тис. книг. Студенти кафедри готельно-ресторанної справи та туризму провели для керівництва міністерства, області та інших гостей цього свята майстер-клас по своїй спеціальності.
Під час відповідей на запитання молоді, Швайка І. О. проаналізував суспільно-політичну ситуацію в країні, економічний розвиток аграрної галузі, висловив свою позицію у тому, щоб студенти, під час навчання в університеті, могли не лише здобувати теоретичні знання, а й працювати і набувати практичного досвіду. Відмітив наскільки правильним є сьогодні побудова навчального процесу і будівництво та розбудова власної практичної бази для аграрних університетів.
Григорій Калетнік, в свою чергу, зазначив: «Це бачення надзвичайно нам імпонує, оскільки програма розвитку ВНАУ, як науково-дослідницького, навчально-виробничого комплексу на засадах об’єднання із науково-дослідними інститутами та дослідними господарствами Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААН України, дозволяє нашим студентам та молодим науковцям не лише навчатись, а й проходити виробничу практику на сучасних дослідних станціях, господарствах, лабораторіях тощо».
Міністр, відповідаючи на питання щодо доцільності об'єднання вишів, зауважив, що це має відбуватись природнім шляхом у конкурентному середовищі ринкової економіки, де кожен колектив разом із своїм прекрасним студентством має доводити, що здатен навчати, випускати фахових, конкурентних фахівців і пропагувати та прославляти свій вуз, продовжувати існувати, розвиватись і приваблювати до себе абітурієнтів тощо.
Міністру подарували книгу та квіти.
За підсумками круглих столів, які відбулись 14-17 травня, нагородили подяками міністерства, відзнаками та подяками Президента університету кращих представників аграрної молоді України, отримали свої нагороди команди за кращу форму одягу.
Продовжили святкування спільними номерами учасників художньої самодіяльності ВНАУ і учасників Зльоту. Передали естафету зустрічі XVII Зльоту іменних стипендіатів та відмінників навчання навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України «Лідери АПК ХХІ століття» Львівському національному університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Гжицького.
На завершення Президент Вінницького національного аграрного університету Григорій Калетнік висловив: «Всім учасникам Зльоту бажаю доброго здоров'я, гарних успіхів. Вірю, що ви, як високопрофесійні фахівці-аграрії, яким не байдужа рідна українська земля, хліборобська доля і батьківська домівка, зможете гідно продовжити кращі традиції старшого покоління і розпочати нову історію України як аграрного лідера у світі! Мов писанка Подільський край наш гарний, з трудящих рук краса ця проросла. Пишається наш Вінницький аграрний, що гідну зміну має для села!»