15 травня 2014 року Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Калетнік Г.М. разом із заступником Голови Комітету Кравчуком В.П. та іншими народними депутатами України внесли проект Постанови Верховної Ради України «Про стан сільськогосподарського виробництва в Україні та розвиток сільських територій», реєстр. № 4875.
Автори зазначають, що продукція сільського господарства є ресурсною складовою виробництва у різних галузях національного господарства, а особливо харчовій промисловості. Від ступеня насичення ринку продовольчими товарами сільськогосподарської переробки, їхньої якості та ціни залежить забезпечення населення продуктами харчування, а отже і продовольчої безпеки держави.
Сучасний стан розвитку сільськогосподарського виробництва потребує подальшого удосконалення. В Україні на сьогодні 41 тис. фізичних та юридичних осіб займаються товарним виробництвом сільськогосподарської продукції, які не мають можливості конкурувати з великими агропідприємствами. А таких на 1 січня 2014 року нараховується 130, земельний банк яких складає 42 відсотки сільськогосподарських угідь. Така гіперкапіталізація земельних банків в руках аграрних монополій призвела до зростання рівня безробіття серед сільських жителів в зв'язку з витісненням трудомістких видів сільськогосподарської продукції, переходу на моновиробництво і використання вузькопрофільної сільськогосподарської техніки, зубожіння сільського населення, розвитку міграційних процесів, відмови більшості агрохолдінгів від розвитку тваринницької галузі, монополізації сільськогосподарської галузі, використання ГМО тощо. Як результат - загострення соціальної та економічної кризи на селі.
На сьогодні великі агрохолдинги, в більшості зареєстровані в обласних центрах та столиці, де сплачують податки. До місцевих сільських рад податкові та інші платежі не надходять. Не інвестуються кошти у розвиток та збереження соціальної інфраструктури села, яке здійснювали сільськогосподарські підприємства (дороги, дитячі садки і школи, будинки культури, ФАПи та ін.).
Тому, 16 квітня 2014 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин було розглянуто питання сталого розвитку сіл і селищ країни за участі Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад України. За результатами обговорення народними депутатами – членами Комітету було прийнято рішення провести у Верховній Раді України парламентські слухання з питань розвитку сільських територій.