8 квітня 2014 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту», реєстр. № 1187-2
Повернутися

8 квітня 2014 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту», реєстр. № 1187-2, врахувавши пропозиції та положення альтернативних законопроектів, автором одного з яких є народний депутат України Калетнік Г.М.

Добрим знаком було те, що за законопроект проголосували 230 народних депутатів України, що не може не радувати студентів та викладачів усіх вищих навчальних закладів України.

Треба відмітити, що законопроект містить норми, які певною мірою визначають напрями інтеграції у світове науково-освітянське середовище, автономію вищих навчальних закладів, демократизацію управління ВНЗ, забезпечення якості освіти. Вищі навчальні заклади отримають права на: самостійне використання державними і комунальними вищими навчальними закладами доходів, одержаних від надання платних послуг; використання майна, переданого в оперативне управління; використання окремих прав на об’єкти інтелектуальної власності, створені вищим навчальним закладом у результаті наукової, науково-технічної; відкриття рахунків, в тому числі депозитних, у національній та іноземній валюті; придбання (закупівлі) товарів, робіт та послуг за рахунок коштів вищого навчального закладу без проведення тендерної закупівлі; використання державними і комунальними вищими навчальними закладами коштів відповідних бюджетів та інших коштів на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт; проведення фундаментальних і прикладних досліджень, прикладних розробок; постійного користування земельними ділянками, які не можуть бути вилучені без згоди вищого навчального закладу; пріоритетне отримання державного замовлення на підготовку кадрів із наукоємних спеціальностей; пріоритетне фінансування придбання сучасного наукового і навчального обладнання, комп’ютерних програм тощо.

Крім того, новий закон буде зорієнтований і на те, як зробити вітчизняну систему освіти відкритою світові, аби українські викладачі та студенти отримали доступ до тих колосальних можливостей, які пропонує нині світ. Закон має забезпечити якісну вищу освіту для всіх, поліпшити здатність випускників до працевлаштування, що стає дедалі актуальнішим, забезпечити мобільність як засіб кращого навчання.