28 березня 2014 року відбулось засідання Вченої ради Вінницького національного аграрного університету.
Повернутися

28 березня 2014 року відбулось засідання Вченої ради Вінницького національного аграрного університету (далі - ВНАУ). Президент ВНАУ Григорій Калетнік вручив атестати доцента та дипломи кандидата наук науковцям. Обговорили результати роботи та перспективи розвитку кафедри історії України та філософії, напрями фізичного виховання студентської молоді та інші поточні питання.

В ході засідання були внесені зміни в окремі Положення організації навчального процесу університету, а саме: вдосконалення форми звітування проходження виробничої практики, організації проведення самостійної роботи студентів та системи оцінювання навчального процесу згідно кредитно-модульної системи. Такі зміни передбачають зменшення кількості курсових проектів у навчальних планах студентів, заміну письмового звіту за практику звітом-щоденником, який міститиме відомості про виконання студентом всіх розділів програми практики та індивідуального завдання, який перевірятимуть керівники від підприємства та університету. Були уточнені вимоги та кількість написання наукових статей студентами. Розгляд саме даного питання показав, що окремі викладачі в одному семестрі мали по 10-20 написаних наукових статей спільно із студентами.

Григорій Калетнік зазначив: «Письмові звіти за виробничу практику розрослися до 130-150 ст., при цьому більшу частину складали теоретичні матеріали, штучно ускладнювали виконання студентами навчального плану та давали можливість розвитку корупційним схемам. Більшість проблем нам вдається своєчасно виявляти та вирішувати за рахунок постійних і системних зустрічей зі студентським активом та членами Вченої ради».

Також обговорили питання розвитку науки і освітянської галузі в Україні та розвитку аграрного сектора економіки України в цілому. Президент ВНАУ Калетнік Г.М. висловив: «Успішність агробізнесу, останніми роками, вивела Україну на передові позиції на світових ринках, а також зробила стабільною продовольчу безпеку держави. Мені імпонує те, що є спільне бачення нового Уряду, Міністра аграрної політики та продовольства України Швайки Ігоря Олександровича, Міністра освіти і науки Квіта Сергія Мироновича того, що аграрна галузь і надалі має розвиватись, опираючись, насамперед, на досягнення науки та високопрофесійні кадри підготовлені освітянської галуззю України».

Необхідно відмітити, що всі підтримали бачення Міністра освіти і науки України щодо розширення автономії та фінансової незалежності вузів, прозорості та публічності вирішення всіх питань, які виникають при вступній кампанії, розподілу державного замовлення тощо.

Президент Вінницького національного аграрного університету Григорій Калетнік висловив: «Сподіваюсь, що всі ці зміни будуть прийняті у новому законопроекті про вищу освіту, який буде розглядатись у Верховній Раді на наступному тижні. Наш університет має розвиватись за сучасними світовими стандартами. В яких особливу роль відіграє вміння забезпечувати себе власними доходами та надавати якісні освітянські послуги. Це єдиний шлях до майбутнього».