25 березня 2014 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин під головуванням Голови Комітету Григорія Калетніка.
Повернутися
25 березня 2014 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин під головуванням Голови Комітету Григорія Калетніка.


На розгляд народних депутатів виносилося ряд законопроектів, серед яких проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права оренди земельними ділянками сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва», реєстр. № 4109, автором якого є народний депутат України Калетнік Г.М.

Григорій Калетнік зазначив, що на сьогодні в Україні значна кількість сільськогосподарських земель сконцентрована в руках агрохолдингів. Багато з таких бізнес-груп мають на меті й надалі збільшувати розмір земельного банку.

У більшості, агрохолдинги зареєстровані в обласних центрах та столиці, де сплачують податки. До місцевих сільських рад податкові та інші платежі не надходять. Не інвестуються кошти у розвиток та збереження соціальної інфраструктури села, яке здійснювали сільськогосподарські підприємства (дороги, дитячі садки і школи, будинки культури, ФАПи та ін.).

Все це призводить до загострення соціальної та економічної кризи на селі: припиняють існування невеликі сільськогосподарські підприємства, селяни втрачають робочі місця тощо.

Він висловив: «Необхідно призупинити формування таких монополій, які зараз негативно сприймаються людьми як в селах, так і в районах. Це можливо шляхом закріплення на законодавчому рівні чітких правил оподаткування таких підприємств та дієвої процедури їх реєстрації за місцем розташування земельних ділянок. Це призведе до збільшення грошових надходжень до місцевих бюджетів.»

Треба відмітити, що народні депутати України - члени Комітету консолідовано підтримали дану пропозицію.

Було зазначено, що даний законопроект також піднімає великий пласт проблем, для вирішення яких потрібно збалансувати діяльність агрохолдингів із товаровиробниками, зобов’язати їх нести відповідальність перед сільським населенням та вкладати кошти в розвиток соціальної інфраструктури села.

Тому, за результатами обговорення, було одноголосно вирішено розробити новий більш ґрунтовний законопроект, залучивши науковців, громадські ради, який би комплексно врегулював відносини між агрохолдингами та сільським населенням.