Виступ Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорія Калетніка на погоджувальній раді керівників депутатських фракцій та голів комітетів Верховної Ради України.
Повернутися
24 березня 2014 рокув своєму виступі на погоджувальній раді керівників депутатських фракцій та голів комітетів Верховної Ради України Голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік запропоновував включити до порядку денного сесії наступні законопроекти, які на сьогодні є важливими для подальшого функціонування агропромислового сектору країни та забезпечення продовольчої безпеки країни.


По-перше, це проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» щодо скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них», ІІ читання, реєстр. № 3061. Голова Комітету зазначив, що даний законопроект дуже позитивно сприймається суспільством, адже саме з його прийняттям буде скасована плата за внесення відомостей до державного земельного кадастру, на яку постійно скаржаться громадяни, особливо у сільській місцевості.

Наступним є проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою», ІІ читання, реєстр. № 3238. Прийняття даного проекту дасть можливість усунути існуючи зловживання та корупційні дії у земельних відносинах, з якими стикаються звичайні люди в процесі погодження та затвердження документації із землеустрою для звичайного отримання права на земельну ділянку.

Григорій Калетнік у черговий раз підняв питання щодо включення до порядку денного сесії вкрай необхідного законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збору за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення)», реєстр. № 2059а. Він акцентував увагу на тому, що Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, з незрозумілих міркувань, вже майже рік затягує розгляд законопроекту. У той же час його прийняття на законодавчому рівні врегулювало б питання обов'язкового соціального внеску користувачами земель на рівні 80-100 грн. з кожного гектара до бюджетів сільських, селищних рад. А це майже 3 млрд. грн., які реально могли б бути використані на утримання та розвиток освітянської, медичної, культурної галузі та іншої соціальної інфраструктури сільських територій. 

Також Голова Комітету підтримав розгляд Урядового законопроекту реєстр. № 2436а щодо спрощення цілого ряду процедур дозвільного характеру для аграрного бізнесу України.