17 березня 2014 року відбулось спільне засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин та Міністерства аграрної політики та продовольства України на чолі з Міністром Швайкою І.О.
Повернутися
17 березня 2014 року відбулось спільне засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин та Міністерства аграрної політики та продовольства України на чолі з Міністром Швайкою І.О.


Відкриваючи засідання Калетнік Г.М. повідомив, що Комітет позитивно оцінює динамічні та ефективні кроки Міністра Швайки І.О., який з перших днів налагодив управлінську вертикаль міністерства та прийняв ряд рішень, які мають позитивний вплив на розгортання весняно-польових робіт в Україні.

Так, кадрове зміцнення ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», а також рішення щодо менеджменту та структури організації діяльності корпорації дасть можливість встановити прозорі правила для її діяльності на вітчизняному та зовнішньому ринках, в тому числі виконання зобов’язань перед Китаєм.

Важливим є і підтримка діяльності Національної академії аграрних наук України. З цього приводу Міністр висловився досить влучно, сказавши: «Якщо не хочеш фінансувати чужого товаровиробника, то фінансуй вітчизняну науку».

Предметом обговорення стали питання щодо подальшої долі спеціального режиму оподаткування агробізнесу, фінансова підтримка розвитку тваринницької і рослинницької галузей, кредитування та кредитні ставки, порядок та вартість реєстрації договорів оренди земельних паїв та відведення земельних ділянок, перспектива діяльності Державного земельного банку, а також ринок земель.

На всі проблемні питання Міністром аграрної політики та продовольства України Швайкою Ігорем Олександровичем були дані аргументовані та відверті відповіді.

Міністр висловив побажання щодо тісної співпраці з профільним Комітетом Верховної Ради України.

На завершення Голова Комітету Калетнік Г.М. висловив: «Пласт проблем, які постали в даний час перед аграрною галуззю держави, мають нами спільно і оперативно вирішуватись. Оскільки ми маємо разом із нашими трудолюбивими селянами, вмілими керівниками-організаторами аграрної галузі гарантувати продовольчу безпеку в країні та сформувати вагомий експортний потенціал сільськогосподарської продукції, який має поповнити надходження валюти в державу!»