25 лютого 2014 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин під головуванням Голови Комітету Григорія Калетніка.
Повернутися
25 лютого 2014 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин під головуванням Голови Комітету Григорія Калетніка.


Порядком денним, на розгляд народних депутатів – членів Комітету, виносилося ряд законопроектів, серед яких підготовлені для розгляду у другому читанні: проект Закону України «Про внесення змін до Закону «Про Державний земельний кадастр» щодо скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них», реєстр. № 3061, та проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою», реєстр. № 3238, автором яких є народний депутат України Калетнік Г.М.

Треба відмітити, що законопроект «Про внесення змін до Закону "Про Державний земельний кадастр" щодо скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них», реєстр. № 3061, носить характер соціального спрямування. Суть даного законопроекту полягає в тому, щоб скасувати плату за державну реєстрацію земельних ділянок, внесення відомостей про земельну ділянку до Поземельної книги, а також внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель, про суборенду, сервітут та внесення змін до таких відомостей.

Григорій Калетнік зазначив: «Так, наприклад, розмір плати, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2012 року № 1217 за державну реєстрацію земельної ділянки складає 65 грн.; державну реєстрацію обмежень у використанні земель – 161 грн.; внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку – 60 грн. І це не враховуючи вартість виготовлення відповідної документації із землеустрою. Таким чином, фактично виходить, що селянин за власні кошти не лише формує базу Державного земельного кадастру, але і платить ще за те, що б  внести такі дані до Державного земельного кадастру.»

Акцентувалась увага на тому, що в разі прийняття даного законопроекту, як Закону України, зазначені зміни допоможуть простим людям заощадити кошти і час при реєстрації своїх прав на землю, а також нададуть змогу пришвидшити вирішення земельних питань територіальним громадам – безкоштовно.

Також, важливою законодавчою ініціативою є проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою», реєстр. № 3238, який був розроблений з метою усунення негативної ситуації, яка складається у сфері земельних відносин на етапі погодження та затвердження документації із землеустрою та пов’язана із сприянням зловживанням та корупції.

Калетнік Г.М. зауважив: «Закон України «Про землеустрій» у сьогоднішній редакції не містить виключного переліку видів документації із землеустрою та дозволяє іншими законами України та нормативно-правовими актами встановлювати інші види документації. При цьому в різних видах документації вирішуються одні і ті ж питання, однак, називаються вони по-різному і містять різні підходи до її погодження та затвердження. Тому виникла потреба у систематизації видів документації із землеустрою, визначення їх складу і змісту та встановлення чіткого порядку погодження і затвердження такої документації, а також визначити виключний перелік суб’єктів, які здійснюють погодження та затвердження конкретних видів документації із землеустрою.»

Дана законодавча ініціатива народного депутата України Григорія Калетніка, дозволить усунути правові колізії в діючому законодавстві, визначити чіткі правила на ринку надання послуг у сфері землеустрою, що сприятиме, поліпшенню інвестиційного клімату в Україні, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки та ведення бізнесу.

Позитивним є те, що народні депутати України – члени Комітету одноголосно підтримали пропозицію Комітету рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначені законопроекти в другому читанні та в цілому, як закони України.

На завершення Голова Комітету Калетнік Г.М. висловив: «Сьогодні суспільство перебуває в пост революційному настрої. Тому, кожен з нас, народних депутатів України, зараз стикається з кризою недовіри. Але, ми повинні чітко усвідомлювати свою роль і місце в процесах державотворення, робити все, що від нас залежить для подальшого відстоювання демократичного розвитку держави та максимально можливого задоволення інтересів та потреб наших виборців.»