Калетнік Г.М. як Президент Вінницького національного аграрного університету (далі–ВНАУ) ознайомив присутніх зі структурою Університету, спеціальностями, які опановують студенти, поділився програмою розвитку ВНАУ, в якому студенти можуть не лише здобувати гарні теоретичні знання, а й сучасні практичні навики і проводити досліди на сучасних науково-дослідних, дослідно-селекційних станціях та господарствах, лабораторіях, кількість яких у минулому році розширилася завдяки об'єднанню Вінницького національного аграрного університету та Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків Національної академії аграрних наук України у Всеукраїнський навчально-науково-виробничий консорціум.
Григорій Калетнік зазначив: «Завдяки підтримці Уряду нашої ініціативи, нам вдалось створити перший пілотний проект в державі, який дасть можливість нашим студентам бути конкурентоспроможними на ринку праці в умовах ринкової економіки, адже вони навчаються за міжнародними стандартами. Саме такий розвиток університету сприяв тому, що в минулому році нам вдалось не лише набрати на навчання студентів, які навчатимуться за рахунок держави, а й значну частину на контракт. В Університет вступають випускники з 20 областей України».
Президент ВНАУ відзначив, що ще однією особливістю є те, що значна частина студентів, які навчаються в Університеті з міста Вінниці, вступають на агрономічний факультет. Незважаючи на те, що, начебто, для міських дітей є інші спеціальності: правознавство, митна справа, фінанси і кредит, облік і аудит, міжнародна економіка тощо.
«Як Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин вважаю, що наша молодь робить такий вибір, оскільки розуміє, що свята земля - це найбільше багатство України, яке є локомотивом розвитку національної економіки. Завдяки правильній аграрній політиці можна не лише забезпечити продовольчу безпеку держави, а й її енергетичну незалежність. АПК України - це єдина галузь економіки, яка в умовах світової фінансової кризи не лише не здала свої позиції, а нарощувала виробництво валової продукції і відрахування до державного бюджету» - зазначив Григорій Калетнік.
19 школа знаходиться у староміському районі міста, де, здебільшого, розташований приватний сектор та мешканці ведуть свої індивідуальні домашні господарства. Саме ця особливість сприяла тому, що Університет на базі 19 школи може організувати допомогу у ведені особистого селянського господарства, так як це робиться в районах Вінницької області. Тут люди могли б отримати необхідні консультації по насінництву, внесенню добрив, забезпеченню матеріальними та технічними засобами виробництва продукції тваринництва та рослинництва в індивідуальному секторі, яким чином побудувати відносини з ринком продажу сільськогосподарської продукції тощо.
Тому, завдяки згоді та домовленісті сторін, Президент ВНАУ з директором школи підписали договір про співробітництво між ВНАУ та ЗОШ І-ІІІ ст. №19 м. Вінниці, який передбачає не лише допомогу у галузі навчальної, методичної, професійної підготовки тощо, а й облаштування на базі школи дослідних ділянок, оранжирей, кафедр по ландшафтному дизайну, по виробництву сільськогосподарської продукції та створення школи-ліцею Вінницького національного аграрного університету.
Все це є можливим завдяки тому, що у Вінницького національного аграрного університету налагоджені постійні і взаємозрозумілі стосунки з міською владою та керівництвом міста. Жоден захід в Університеті не відбувається без участі міського голови або його заступників чи представників депутатського корпусу.
«Сьогодні як ніколи ми маємо зрозуміти, що ніхто нам нічого просто так не подарує, ми маємо будувати європейські стандарти життя в Україні самі. Тому я сподіваюсь, що у цьому новому спільному проекті, який ми започаткували зі школою, Університетом та міською радою ми будемо мати спільні позитивні результати» - висловив Калетнік Г.М.
По завершенню зустрічі народний депутат України, Президент Вінницького національного аграрного університету Григорій Калетнік подарував школі набір сувенірної продукції ВНАУ, а вихованці школи - ляльку-мотанку, яка буде оберегом подальшої співпраці, а також разом із учасниками художньої самодіяльності ВНАУ показали свої таланти під час міні-концерту.