15 листопада 2013 року Григорій Калетнік взяв участь у зустрічі з Героями України в галузі сільського господарства.
15 листопада 2013 року Григорій Калетнік взяв участь у зустрічі з Героями України в галузі сільського господарства, яка відбулась з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства та привітав провідних аграріїв з їх професійним святом, прийняв участь в обговоренні основних питань розвитку вітчизняного агропромислового комплексу. Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин поінформував високоповажних та заслужених аграріїв, що Комітет відпрацьовує аналітичні матеріали, здійснює моніторинг найболючіших питань по областях та враховує їх при законотворчій діяльності. Головними джерелами такої інформації, з якими завжди тримаємо зв’язок - це сільськогосподарські територіальні громади, фермери, індивідуальні домогосподарства, наші виборці, громадяни, бо тільки так ми маємо реальну картину.
Дякуючи невтомній праці трудівників села та сприятливим погоднім умовам аграрії мають гарні результати і особливо в зерновій галузі. Аграрний сектор економіки України дає плюс 10 відсотків ВВП та 47 млрд. гривень доходів до Державного бюджету України.
Він акцентував увагу на тому, що завдання номер один для українського сільського господарства – це відстояти на наступні роки спеціальний режим оподаткування. Необхідно стимулювати переробку сільськогосподарської продукції внутрі країни, а не перетворюватись в сировинний придадаток інших держав.
Ми сьогодні хвалимось, що займаємо друге місце в світі по експорту зерна. Але потрібно розуміти, що це ми робимо послугу комусь. Ми повинні своєю сировиною користуватися внутрі держави, створюючи додаткові робочі місця, збільшуючи виробництво валової продукції та додану вартість.
Він поінформував, що Комітет дане питання контролює, формує різні законодавчі ініціативи, які найближчим часом будуть вноситись новими законопроектоми.
Калетнік Г.М. зауважив: «У теперішній ситуації, яка склалась в країні, потрібно вдосконалювати і земельне законодавство. Якщо мета заробити на українських землях, то тоді можемо сіяти соняшник, сою, кукурудзу, тобто те, що вигідно лише експортно-орієнтованим підприємствам, зернотрейдерам, а їх у нас є достатньо. Якщо мета збереження та розвиток рідної землі – то й діяти треба в такому напрямку як ви тут, шановні Герої України, на таких позиціях стоять і народні депутати Комітету.
Якщо говорити про розвиток українського села, зайнятості на селі, то звичайно нам потрібно зробити певну пільгу тим, хто реєструє свої підприємства за місцем розташування земельних ділянок. Сьогодні формується дуже великий негатив у людей, які не знають, хто власник агрохолдингу, що орендує їх землі , а тим паче, не знають де його шукати: чи то в Монте-Карло, чи ще далі. ??? Сьогодні до крупних столичних орендарів не можуть достукатись навіть голови ОДА в деяких областях, не кажучи вже про голів райдержадміністрацій. В даному питанні треба дійти розумної згоди.
Я проти того, щоб той потенціал, який створили крупні компанії не враховувати, і нанести якусь шкоду. Але треба спуститися до людей з інтересами соціальними. Адже всі, буваючи зараз у селах, бачать які дороги після вантажівок, які везуть зерно на експорт, «розтрощуючи» дороги, в якому стані сільські амбулаторії, клуби, школи???
Калетнік Г.М. запропонував Міністру аграрної політики та продовольства України Присяжнюку М.В. спільно звернутись до Прем’єр-міністра України з визначенням ситуації щодо законопроектів про торгівлю. Зазначивши, що дане питання вимагає врегулювання, особливо щодо порушень термінів взаєморозрахунків.
На завершення виступу Григорій Миколайович ще раз привітав усіх з професійним святом – Днем працівників сільського господарства, подякував Героям України – найкращим трударям за їх невтомну, сумлінну працю на землі та побажав щастя, здоров’я та плідної спільної праці для подальшого розвитку України.