За останні роки, новостійно-інформаційні потоки впевнено перемістились у всесвітню мережу, залишивши далеко позаду друковані видання. Українці все частіше дізнаються про головні новини світу та країни у різноманітних інтернет-виданнях та соціальних мережах. Не відстають від пересічних юзерів і вітчизняні політики. На сьогодні власні сторінки у соціальних мережах мають та активно використовують більшість провідних політиків країни. Від "пересічних" народних депутатів до голів парламентських комітетів, Президента та Прем'єра.
Від інформаційного тренду не відстає і голова Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік.
Треба спочатку читати законопроекти. Таку пораду дав народний депутат Григорій Калетнік редакції «Української правди» у відповідь на звинувачення у статті «Земля: пограбування сторіччя».
Редакція «Української правди» звинуватила народного депутата Григорія Калетніка у тому, що він намагався у 2012 році «проштовхнути» авторський закон земельної реформи де, начебто «суть полягала в корупційному розподілі земель та створенні тепличних умов для хабарництва (цитата з «економічної паравди», ред.)».
У відповідь редакції Григорій Калетнік сказав, що його законопроект був націлений на збереженні землі за селянами.
Ось що написав народний депутат у мережі Facebook:
«Шановне інтернет-видання «Українська правда», раджу Вам прочитати мій законопроект про ринок землі, бо мені за нього не соромно перед моїми виборцями та громадянами України.
Хочу Вам нагадати, а Ви можете дістати і перевірити текст мого законопроекту, підготовлений до другого читання.
У ньому вилученнні норми, які дозволяли б продавати землю іноземним громадянам, іноземним державам, особам без громадянства та юридичним особам. Тобто набувачами української землі можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України. Таким чином, громадянин України, у разі зняття мораторію на продаж землі, за моїм законопроектом зміг би набути не більше 100 га землі, що не дало б можливості розорити селян, адже це унеможливлює купівлю землі у великих розмірах агрохолдингами.
Знову ж таки, авторами попередніх законопроектів передбачалося 2100 га, що у 21 раз більше від норми, яку пропонує мій законопроект.
Мною прописані обмеження щодо оренди землі з метою дотримання антимонопольних запобіжників. За моїм законопроектом у однієї особи, у межах одного адміністративно-господарського району, у оренді може бути не більше 10 відсотків від розміру сільськогосподарських земель цього району.
Також в доповнення законопроекту про ринок землі іншими моїми законопроектами, які зареєстровані та знаходяться в інших Комітетах ВРУ, таких як Комітет з питань податкової та митної політики щодо соціальних зобов'язань всіх підприємств аграрного бізнесу, які експлуатують українську землю сплачувати не менше 1 відсотка з 1 га від нормативно-грошової оцінки землі. А це дало б надходження до сільських бюджетів не менше 4,5 млрд. грн», вважає Григорій Калетнік.